Káva Eduscho Elegant Crema Gold zrnková 1 kg
Kód: KA4239Detailní popis produktu
Eduscho Elegant Crema Gold zrnková káva 1 kg potěší milovníky kávy, kteří hledají spolehlivou volbu pro každodenní šálek. Zrnková forma umožňuje připravit kávu přesně podle vašich preferencí a zachovat její aroma i chuť co nejdéle.
Velké balení po 1 kg je ideální pro domácnosti s vyšší spotřebou kávy, kanceláře i provozy, kde se káva připravuje pravidelně. Kávu lze použít do automatických kávovarů nebo namlít podle potřeby pro různé způsoby přípravy.
Eduscho Elegant Crema Gold je vhodná pro ty, kdo hledají vyváženou kávu pro každodenní pití a ocení pohodlí většího balení i univerzální využití.
Hlavní výhody
- zrnková káva pro čerstvé namletí
- balení 1 kg vhodné pro pravidelnou spotřebu
- ideální pro automatické kávovary
- vhodná i pro domácí mletí
- skvělá volba pro domácnost i kancelář
Parametry
- Značka: Eduscho
- Řada: Elegant Crema Gold
- Typ produktu: zrnková káva
- Hmotnost: 1 kg
- Určení: každodenní příprava kávy
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Káva, čaj, horká čokoláda, instantní nápoje |
|---|---|
| EAN: | 4061445292326 |
| Položka byla vyprodána… | |
Hodnocení produktu
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Eduscho je tradiční německá kávová značka, kterou v roce 1924 v Brémách založil Eduard Schopf. Jméno značky vzniklo zkrácením jeho jména („Edu" + „Scho"). Od roku 1997 je Eduscho součástí koncernu Tchibo, ale nadále existuje jako samostatný brand. V Německu, Rakousku, Polsku a Česku patří kombinace Tchibo + Eduscho mezi tržní lídry v segmentu pražené kávy.
Historie a vznik
Příběh značky začíná v 1924 v Brémách, kdy Eduard Schopf založil firmu na obchodování s kávou. Eduscho byl průkopnickou společností v mail order obchodu s kávou – jako jedna z prvních značek prodával kávu přímo zákazníkům poštou, což byla v tehdejší době revoluční koncepce. Tento model dal značce výhodu nad tradičními kavárnami a maloobchodem.
Akvizice Tchibo (1997)
V roce 1997 koupil rivalizující koncern Tchibo kontrolní podíl v Eduscho. Tato akvizice významně rozšířila Tchibo portfolio o:
Východoevropská zařízení — Eduscho mělo silnou přítomnost v zemích bývalého východního bloku.
Značka Gala von Eduscho — prémiová řada kávy.
Distribuční síť — komplementární k Tchibo struktuře.
Sortiment Eduscho
Portfolio Eduscho dnes pokrývá kompletní paletu kávových formátů:
Eduscho Gala — vlajková prémiová řada. Klasická středně pražená káva pro každodenní spotřebu.
Eduscho Caffè Crema — pro automatické espressovary, plné italské espressso.
Eduscho Espresso — tmavší pražení pro klasické espresso.
Eduscho Mocca — středně pražená pro filtraci a French Press.
Eduscho Mletá káva v různých variantách — pro filtraci, moka konvici, French Press.
Eduscho Zrnková káva — pro vlastní mletí doma.
Eduscho Instant Coffee — rychlá příprava bez kávovaru.
Eduscho Pody — pro pod-style kávovary.
Trh a positioning
V Německu, Rakousku, Polsku a Česku je kombinace Tchibo + Eduscho tržním lídrem v segmentu pražené kávy. Eduscho je obzvlášť populární v Rakousku, kde dlouhodobě drží silnou pozici jako oblíbená kávová značka pro každodenní spotřebu.
Filozofie kvality
Eduscho klade důraz na konzistentní pražení a dostupnou cenu. Jako součást Tchibo skupiny má přístup ke globálním zdrojům surové kávy a moderním pražícím technologiím. Káva je dodávána v ochranném baleni, které zachovává čerstvost a aroma.
Charakter a podávání
Eduscho káva se připravuje podle typu — Caffè Crema pro automatické espressovary v poměru ~7 g kávy na 30 ml espressa, Mocca pro filtraci v poměru ~10 g na 200 ml vody (90–95 °C). Pro French Press doporučujeme hrubě mletou kávu a infuzi 4 minuty. Vhodná s mlékem (cappuccino, latte) i bez něj.
