Chardonnay pozdní sběr 2021 polosladké 12% 0,75l Mühlberger

Kód: VI999185

Již barva tohoto vína, s banánově či máslově žlutým odstínem, napovídá, jaké aroma a chutě si pro vás tohle Chardonnay připravilo. Na nose čistá vůně hroznů s máslovým crossiantem. V chuti lehký dotek banánů, který v dochuti přechází až do příjemného bílého pepře. Díky šťavnaté kyselince se víno krásně odlehčí a proto vám bude skvělým společníkem například na letní narozeninové oslavy s přáteli.

Bílé polosladké víno s přívlastkem pozdní sběr.

Zlatá medaile - podoblast Znojemská 2022

Vůně: hrozny, croassant
V chuti: banány, bílý pepř.
Gastronomie: tučné máslové dezerty, drůbeží maso...

Cukernatost: Polosladké
Výrobce: Vinařství Mühlberger
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2021
Barva vína: Bílé
Kategorie: Polosladké
Jakost: Pozdní sběr
Viniční trať: Na zámku
Objem: 0,75L
Zbytkový cukr: 23,8 g/l
Kyseliny: 7,7g/l
Obsah alkoholu: 12%
Alergeny: Obsahuje siřičitany

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Bílá vína
Vína podle klasifikace: Pozdní sběr
Vína podle odrůd: Chardonnay
Vína podle Země: Moravská

Mladé progresivní vinařství, kde se lidé potkávají – to je sdílená vize vinařů Honzy a Petra. Petr vinařství v roce 2017 zdědil po otci Mojmírovi a o dva roky později se, na základě nabídky na bujarém folklórním večírku, připojil i Honza. Na podobné vlně spolu ostatně vedou vinařství i dnes. Víno a setkávání se je neodmyslitelnou součástí jejich životů, stejně tak jako rodné Jaroslavice u Znojma, které díky jejich vinařským aktivitám a nadšení stále více ožívají.

Vinařství Mühlberger je samozřejmě ale hlavně místem zaměřeným na kvalitní víno. Veškerou prací na tratích počínaje a nejmodernějšími výrobními procesy konče, Petr a Honza dělají vše pro budování zcela nového směru jejich malého vinařství i vín samotných, a současně pokračují v odkazu Petrova otce.