GlenAllachie aged-12 let-single malt,Speyside whisky-46%,0,7l

Kód: WH103807
1 271 Kč 1 050 Kč bez DPH 1 816 Kč / 1 l
5 dnů

GlenAllachie aged-12 let-single malt,Speyside whisky-46%,0,7l, Glenallachie je lihovar na sladovou whisky na Speyside v Aberlouru

Glenallachie je lihovar na sladovou whisky na Speyside v Aberlouru, který byl založen v roce 1967. Vyrábí hlavně whisky pro směsi. Ve vlastnictví společnosti Chivas vydala 2 oficiální stáčení v sudové síle, jedno z 16 a jedno z 18 let. V roce 2018 byla pod novým vlastnictvím uvedena nová základní řada 10, 12, 18 a 25 let staré whisky a také další vydání jednoho sudu. Lihovar GlenAllachie byl postaven v roce 1967 Mackinlayem McPhersonem. V roce 1985 jej koupila a zastavila společnost Invergordon Distillers. V roce 1989 jej prodali společnosti Campbell Distillers, která pálenici znovu zahájila. V roce 2017 byla lihovar prodán společnostem Billy Walker, Graham Stevenson a Trisha Savage, kteří se spojili jako The GlenAllachie Distillers Company Limited, spolu se dvěma značkami skotské whisky - White Heather a MacNair's.

Aroma: Sušený banán, mandle a jemný nádech dubu
Chuť: Jemně mýdlová, kořeněná po vanilce, s lehkou ostrostí zázvoru a rozinek
Barva: Jasně zlatá
Zrání: Jednosladová skotská whisky zrající ve třech typech sudů: Pedro Ximénez, Oloroso a mladém dubu.
Stáří: 10-15 let
Obsah alkoholu: 46%