Krug Grande Cuvée Champagne 0,75l box

Značka: Krug
6 775 Kč 5 599 Kč bez DPH 9 033 Kč / 1 l
5 dnů

Krug Grande Cuvée Champagne 0,75l box, Vlajková loď domu. Impozantního charakteru již od prvního momentu ve sklenici.

Vlajková loď domu. Impozantního charakteru již od prvního momentu ve sklenici. Víno se rodí v průběhu prvního kvašení, které probíhá výhradně v malých dubových sudech, což zabezpečí neopakovatelnou osobitost a styl tohoto šampaňského. Kompozice cuvée je úžasná mozaika vůní a chutí tří druhů hroznů z 20 až 25 různých poloh a ze šesti až deseti různých ročníků. Toto vše dodává výjimečnou komplexitu a eleganci rok po roce i po každém novém smíšení. Buket je báječně smetanový, vedoucí k magické vybalancovanosti na patře. Dlouhý konec s náznaky oříšků, topinky a pro někoho i s tóny podzimního lesa zakončený čerstvými květy. Krug Grande Cuvée je volba, kterou žádné jiné šampaňské nepřekoná. Mozaika vůní a chutí tří druhů hroznů z 20 až 25 různých poloh a ze šesti až deseti různých ročníků.

Šampaňské odlišné od jiných

• Skladba umírněnosti, charakteru a vrcholné kvality
• První fermentace v dubových sudech
• Unikátní délka zrání – minimálně šest let
• Jediný šampaňský dům s až 50% zastoupením rezervy v konečném assemblage
• Celkový podíl na produkci oblasti Champagne činí 0,2 %, ale vytváří šampaňské,
 které za posledních 18 let posbíralo nejvyšší známky, jaké kdy byly šampaňskému udělené
• „Zpravidla nečiním sliby, ale je jeden, za který ručím bez zrnka pochybnosti:
Nikdo nezapomene okamžik, kdy poprvé ochutnal šampaňské Krug.“ – Remi Krug

Značka emblémem znalců
• „Krug – šampaňské mezi šampaňskými.“ – Frank Prial, The New York Times
• „Pokud v ráji andělé naslouchají Mozartovi a čtou básně,
jsem si jist, že popíjejí Krug’s Clos du Mesnil.“ – Julie Bain
• „Oblíbené šampaňské znalců.“ – Wine Spectator

TROJICE NEVYVRATITELNÝCH SKUTEČNOSTÍ
Říká se, že šampaňské je pro speciální okamžiky, ale s Krugem je každý okamžik speciální.
Individualita značky zdokonalovaná rodinou Krug po šest generací, od roku 1843.
V roce 2012 Krug po 18. v řadě obhájil prvenství v hodnocení šampaňských časopisem Wine Spectator.
Všechna čtyři první místa obsadilo šampaňské pocházející z aktuální nabídky domu Krug.

Založena v roce 1843 se společnost Krug specializovala výhradně na prestižní a výběrová šampaňská vína. Kvalita před kvantitou, tradiční metody a jako jediná používá při výrobě drahé malé dubové sudy, nutné pro rozvoj intenzivního a komplexního buketu. V současnosti na každou fázi výroby dohlíží příslušníci páté a šesté generace slavné rodiny.