Metaxa Private Reserve Orama 40% 0,7 l (karton)

Kód: KO99984
Značka: Metaxa
1 414 Kč 1 169 Kč bez DPH 2 020 Kč / 1 l

Metaxa Orama nabízí nový pohled na různé věci. Orama znamená v překladu  „vize“ a jedná se o první ze série Metax, jejíž filozofií je udržitelnost zdrojů. Každá karafa má své číslo se dvěma podpisy od Metaxa Masters.

Kombinuje inovaci a odpovědnost pro udržitelnou budoucnost. Obsahuje vína Muscat z ostrova Samos, které spolu v kombinaci s jemnými zralými vinnými destiláty z palírny samotného zakladatele společnosti a středomořskými bylinkami společně delší dobu zrají ve velkých dubových sudech a vytváří tak jemné a intenzivní aroma tohoto mimořádného nápoje . Tato vína pocházejí od místních farmářů podporovaných Metaxou pro udržitelné zemědělství. Metaxa Private Reserve je smyslný a výjimečný produkt. Má intenzivní jantarovou barvu a dokonalou, suchou chuť s velmi dlouhým závěrem tónů sušeného ovoce a pepře. Ve vůni jsou cítít sušené meruňky, švestky, med a rozinky. Je první recepturou připravenou dle Metaxa mastera Constantina Raptise z roku 1992. Vychutnejte si ji čistou nebo na ledu.

Kategorie: Alkoholické nápoje
Vinné destiláty podle druhu: Brandy
Vinné destilty podle typu balení: Dárkové balení

Metaxa je nejjemnější jantarový alkohol pod sluncem. Kvalitní zralé destiláty a aromatická muškátová vína z egejských ostrovů dodávají produktu Metaxa 5* její jedinečný květinový charakter.

Výroba

Destilace

Nejprve proběhne dvojitá destilace hroznů tří odrůd vyzrálých pod řeckým sluncem.
Poté se destilát staří v ručně vyráběných dubových sudech z francouzské oblasti Limousin.
Po dosažení požadované zralosti (označované počtem hvězdiček) nastává mistrovská práce Metaxa mastera, a to sladění jednotlivých eaux-de-vie pro dosažení unikátní a konzistentní chutě.
Následně se destilát míchá s archivními muškátovými víny z egejských ostrovů Samos a Limnos a s tajnou směsí bylin a koření (např. extrakt z okvětních plátků růže).
Pro dosažení výsledné jemné chuti se Metaxa, ještě před stáčením do lahví, nechává půl roku dozrát v sudech.

Zrání

Zrání tohoto produktu trvá po dobu pěti let.

Historie

Spyros Metaxa si vytkl za cíl dosáhnout takové úrovně jemnosti a aromatické intenzity, jaké u lihovin ještě nikdo nedosáhl. Ke splnění svého snu si razil vlastní, původní cestu. Vymykal se konvencím a podstupoval rizika. A vytvořil nápoj plný života a energie a přitom hladký na patře – opravdové potěšení pro smysly. Nápoj, jemuž dal své jméno: Metaxa. Od roku 1888 je odkazem zakladatele také styl Metaxa. Dnes tento styl uvádí v život Společnost Metaxa, vždy věrna původnosti, energii a odvaze riskovat, vlastnostem, jimiž se zakladatel tohoto stylu vyznačoval.

Zrození Metaxa House a nejjemnějšího nápoje pod sluncem.

1890-1900

Metaxa roste ve střední a jižní Evropě a i na Středním východě.

1900

Metaxa vyplouvá za Atlantik.

1900-1915

Metaxa získáva několik mezinárodních cen včetně ceny San Francisco Grand Prix.

2000

Metaxa se prodává po celém světě, ve více než 75 zemích. Česká republika a Slovensko jsou třetí nejdůležitější trh pro značku Metaxa.

2008

Metaxa slaví výročí sto dvaceti let od založení a pro tuto významnou příležitost bylo naplněno 1 888 křišťálových karaf drahocennou tekutinou legendárního sudu číslo 1.